Kata Bolgja.

Természetes Higiénia

Oké, szóval beszéltünk a fogainkról, ahol meg is említettem, hogy testünk ápolása milyen sok szinte elkerülhetetlen szeméttel jár, úgyhogy haladjunk is tovább ebben a témában. Egyenlőre alapvető igényeinknél maradunk és belemerülünk a tisztálkodás és az ezt körülvevő bőrápoláshoz szükséges termékeknél és természetesen recepteknél.

Mosakodás

Kezdjük is a leges leg alapabb résznél, ami a tusfürdő. Őszinte leszek, nem merültem el nagyon a komposztálható flakonú tusfürdők világában, mert elég hamar kényelmet leltem a szappannal való fürdésben, de biztos vagyok benne, hogy ma már ilyeneket is találhatunk a piacon. Jelenleg Tulasi szappannal fürdök, ami ha elfogy le lesz cserélve, mert nekem eléggé szárítja a bőröm, de igyekszem több termék kipróbálása után egy összefoglaló véleményt írni, hogy objektíven ajánlhassak termékeket.

Hajmosás

 

A második legfontosabb higiéniai termék a sampon, illetve az emberek nagy részénél, közvetlen társa a balzsam. Itt már konkrét ajánlást tudok adni bárkinek, főleg azoknak akik valamilyen problémával küszködnek: OLIVIA
Az olivia termékek szinte minden testápoláshoz szükséges téren jelen vannak és tényleg nagyon jók, de nekem a hajmosásnál lett különösen kedves a márka. Borzasztóan Zsíros a hajam, ami miatt mindig is voltak nehézségeim és a ZeroWaste hajápolásra való átállás is nagyon nehéz volt. Egészen addig amíg az Olivia piacra nem dobta saját samponszappanját, ugyanis különböző problémákra készítik őket. És látnátok a hajamat hajmosás után. Egyszerűen imádom. Egyetlen hátul ütője, -már akinek- hogy érdemes citromlével vagy ecettel átöblíteni utána a hajat. Ez nálam azért nem probléma, mert már jó ideje öblítettem át a hajam almaecettel balzsam használata helyett. Itt megjegyezném, hogy az almaecet amúgy egy csodaszer ami rengeteg problémára megoldást kínálhat. 

Testápoló

 

Megint sok irányba indulhatunk. Minden létező testápolási termék esetében fordulhatunk a Lush irányába, ha környezetbarát opciót keresünk és a testápoló esetében én meg is tettem. Ennek nem annyira Zero Waste indíttatása volt, hanem az a tény, hogy az amúgy masszázstömbként árult, de testápolóként 100%-ig funkcionáló Shymy Shymy-től úgy csillog a bőröm mintha egy megtestesült tündérhercegnő lennék. De mivel ez a csillám a nap folyamán mindenre átragad aminek csak a közelébe megyek, én vendéglátósként, nem használhatom munkanapokon, így kellett még valami ami a mindennapokban használható. Így jutottam el a saját testápolóm elkészítéséhez. Először nem cifráztam a dolgot, egyszerűen sheavajat használtam -ami az almaecethez hasonlóan egy természet adta csodaszer (szerintem ez a téma még ki fog tenni egy teljes cikket)- de be kell látni, hogy a natúr sheavaj elég szilárd és nem feltétlen a leg kellemesebb illatú így már alakítgatnom kellett egy saját és amúgy rengeteg ember által használt testápoló egyveleget.

  • 3 evőkanál sheavaj
  • 2 evőkanál kókuszzsír
  • 1 evőkanál kakaóvaj
  • 5 csepp levendula olaj

A fogkrém készítésével ellentétben, itt nyugodtan olvasszuk fel a hozzávalókat forró víz felett.

Ez a három összetevő együtt egy tökéletes állagú és hatékony testápolót ad ki, ami száraz, zsíros, érzékeny és akár ekcémás bőrre is ugyan úgy ideális, illetve ha kisebb adagot és gyakrabban csinálunk, akár egy kis aloe verát is tehetünk bele. Borotválkozás/epilálás után pedig hamar megnyugtatja a bőrt.

Dezodor

 

Itt ismételten kipróbáltam már több terméket, amiről szintén beszámolok majd egy külön cikkben, de végül a saját receptet találtam a leghatékonyabbnak. Ideje megjegyeznem, hogy a saját recepteket is sok-sok cikk elolvasása és többszöri kísérletek után véglegesítettem. 

  • 1 evőkanál kókuszzsír
  • 1/2 evőkanál szódabikarbóna
  • 5 csepp teafaolaj
  • 5 csepp illóolaj

Megint egy olyan receptről van szó amit jobb olvasztás nélkül összekeverni.

A kókuszzsír és a szódabikarbóna ahogy már említettem, a teafa olajjal együtt mind antibakteriális hatású ami által ez a dezodor nem izzadásgátló hatású, csak segít megelőzni a kellemetlen szagokat, mivel még a legfinomabb hölgyeknél is megjelenő “oroszlánszagot” az izzadással járó baktériumok okozzák. Az illóolaj pedig a saját kedvünkre kerül bele, hiszen a bolti dezodoroknál is szeretünk szaglászni. Én egy ciprus-levendula olajat használok, amiben egy kis plusz a levendula nyugtató hatása mivel egy figyelmen kívül hagyhatatlan tény, hogy a szódabikarbónának lehet irritáló hatása, főleg egy ilyen érzékeny bőrterületen, de szerencsére nálam ez nem jelentett problémát annak ellenére, hogy érzékeny bőrű vagyok. 

Azt hiszem, ennyi lett volna mára. Próbáljátok ki ti is a recepteket vagy más termékeket,  számoljatok be tapasztalataitokból, és osszátok meg velem az eredményt!

 

 

 

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!